Vyrábíme nejlepší 3D tiskové desky na světě.

OSEQ safe sheet development

[14/03/2024]

Jak to celé začalo? No, nestalo se to přes noc. Naše společnost OSEQ nedávno oslavila své druhé narozeniny. Původní one-man show se nyní rozrostla v dynamickou a ambiciózní společnost plná mladých nadšených kolegů. Začátky, jak už to v tomto oboru chodí, byly náročné. Schopnost překonat všechny překážky, poučit se z nich a dělat věci pokaždé o něco lépe je pro našeho zakladatele Tomáše Dymeše zásadou.

Zrození OSEQ

Tomáš má více než osmileté zkušenosti v oblasti 3D tisku. Prošel si cestu odspodu. Z pracovníka na částečný úvazek, se přes vedoucího 3D tiskové farmy vypracoval až na výzkumného pracovníka v utajované laboratoři. Během své kariéry se toho hodně naučil, hodně vytvořil a trochu i zničil. Ale hlavně si uvědomil, že tento obor do budoucna nabízí příležitosti pro rychlý technologický rozvoj. Jednou v noci, když byl hluboce ponořen do svého výzkumu, mu v hlavě zajiskřila myšlenka na nejlepší tiskařskou desku. To byl začátek cesty, která mu změnila život. Osamostatnil se, a tak se zrodil OSEQ

Zpočátku měl před sebou OSEQ nejtěžší měsíce. Výrobu pro nás zprvu zajišťoval dodavatel, což se ukázalo jako slepá ulička. Tomáš tak rozhodl a vývoji a zprovoznění vlastní výrobní linky. Vyhrnul rukávy a dali jsme se do práce. Po čtyřech měsících tvrdé práce spatřila světlo světa první deska s jedinečnou povrchovou úpravou. Postupně se podařilo zachytit problémy s konzistencí výroby a drobnými nedostatky. Od té doby se OSEQ potýká s minimálními výrobními problémy. Vyvinutá technologie nám umožňuje produkovat desky s velkou plochou, kterou vyžadují větší tiskárny.


OSEQ sheet production

Věk chaosu

Jako společnost jsme se začínali stabilizovat, ale na obzoru byly stále vidět bouře. Obrovská poptávka po nových deskách spolu s postupným zaváděním změn ve výrobě vedli k chaosu. Vysokou poptávku nebylo možné uspokojit a objednávky přicházely k zákazníkům se zpožděním, nebo ještě hůře, nepřicházely vůbec. Pro náš tým to bylo náročné období. Museli jsme prokázat schopnosti komunikace a péče o zákazníky, od kterých se nám dostalo pochopení a podpory, čehož si neskutečně vážíme. Děkujeme

Dnes můžeme hrdě prohlásit, že máme všechny výrobky skladem a neustále doplňujeme desky dle poptávky zákazníků. Stabilizovaly se také dodávky, takže nyní můžeme posílat tiskové desky do celého světa.


OSEQ sheet innovation

Věk inovací

Prvek SAFE je dokonalým příkladem naší filozofie a lásky k inovacím. Jedná se o indikační proužek na povrchu našich desek, který se zahřátím zbarvuje do červena. To zvyšuje nejen komfort při používání 3D tiskáren, ale zajišťuje bezpečné prostředí i v přítomnosti dětí. A proto jsou naše desky ideální nejen pro domácnosti, ale i pro školy. Chceme, aby se prvek SAFE stal standardem u všech našich výrobků. Plánujeme s ním dále experimentovat a rozvíjet ho, například ve speciální edici s logem pro komunitu VORON.

Při vývoji našich výrobků i nových povrchů vždy klademe důraz na přilnavost. Abychom tuto adhezi (vlastnost) našim zákazníkům a fanouškům jednoduše přiblížili, pojmenovali jsme naše desky jmény plazů, jako jsou Chameleon, Iguana a Varan.

V současné době rozšiřujeme naši nabídku tiskových desek o další typy 3D tiskáren, jako je například Bambu Lab X1 a A1 mini, velmi brzo také představíme desky pro kulaté tiskárny. Nasloucháme našim zákazníkům, nedávno jsme představili novou řadu desek OSEQ SHEET, která má stejnou tiskovou kvalitu a je za dostupnější cenu. Vždy nás potěší spoluprácovat s výrobci 3D tiskáren a doručil 'white lable' produkty.

Pokud byste chtěli svoji vlastní produktovou řadu, neváhejte nás kontaktovat.

Naší velkou vizí pro příští roky je vydat se dosud neprobádanou cestou ekologického 3D tisku a otevřít dveře recyklaci a oběhovému hospodářství.


s láskou tým OSEQ ❤️